Kochane Kobiety. Kolejny rok rozpoczęty, kolejne wyzwania przed nami. Wszystkim nam życzę zdrowia ponieważ od niego zaczynają się jakiekolwiek rozmowy na temat życia i planów. Nikogo do nieczego nie zmuszę, ani też nie namawiam, ale sygnalizuję, że warto choć zerknąć co piszę, bo piszę o nas do nas.

Jeśli jesteś tu to znaczy, że jesteś kobietą, może masz matkę, a może nawet babcię. Na pewno masz przyjaciółkę itd. Nie jesteś sama, masz wokół siebie bliskie Ci osoby – Kobiety. Spójrz na kalendarz. Jest styczeń, proszę pomyśl o cytologii, usg piersi czy mammografii. Pomyśl bo co roku jest nas mniej i bardzo często jest to „o chwilę” za późno, albo o „mały włos” od tragedii.

Jeśli jesteś teraz w Warszawie i to czytasz to dziś i jutro oraz końcem stycznia zauważysz na ulicach MAMMOBUSY,

które będą robiły w ramach akcji prowadzonej przez NFZ badania kobietom w przedziale 50-69lat. Może warto wziąć mamę lub babcię za rękę ?! TUTAJ więcej na ten temat.

[By sprawdzić rozkład jazdy autobusu kliknij na harmonogram postoju w Twoim województwie]

To nie koniec. Sprawdź gdzie w Twoim mieście, jeśli nie mieszkasz w stolicy- zobaczysz taki mammobus. To naprawdę wielka akcja, naturalnie są warunki jakie trzeba spełnić o których nie będę pisać, bo wszystko jest pod linkiem, ale warto, warto warto!

Dwa słowa ode mnie

Kochane, ja jestem po 30-tce i właśnie dziś usłyszałam, że w moim wieku USG piersi wystarczy…moja ginekolog twierdzi, że przecież usg i mammografia to to samo, więc po co robić mammografię, a dziś kobieta wykonująca mi usg piersi stwierdziła, że jedno badanie pokazuje inne sprawy, a drugie badanie inne. Żadna z nich nie mówiła o konieczności zrobienia badania mammografii, żadna z nich nie uznała, że jest mi to potrzebne… wiecie co? Straszny szit, w Europie każą badać się po 35 roku życia, więc mimo norm o których się mówi, również o cytologii, która wedle wskazań w PL powinna być wykonywana co dwa lata… mówię Wam róbcie je CYKLICZNIE CO ROKU. Ja biorę zawsze kalendarz i styczeń-luty planuję tego typu badania. Może w związku z 4 lutego?! (międzynarodowy dzień walki z rakiem piersi) kiedy wzmożona jest aktywność mediów na ten temat, może…? Nie wiem, ale zapewne jeśli Was lubię, a tak jest widzicie ten apel, który wysyłam w sieć lub smsa, którego na dniach przeczytacie, to wszystko jest oznaka tego, że chcę Wam przypomnieć…badajcie się.

Pamiętajcie…rak to loteria, nieważne ile mamy lat.

Author

Write A Comment