Kilka ciepłych dni i rozpływam się na milion pikseli.

Urodzona zimą to i teoretycznie z nią oswojona. Jednak WIOSNA ma tyle powodów do radości. Życie napełnia się smakiem świeżości, chociażby warzyw i owoców. Kolory w końcu się różnią barwami i nagle człowiekowi się mieni w głowie, ulega wrażeniu, że żadnego zła już nie ma i nie będzie. Miniona zima była dla mnie najgorszą i nawet nie potrafiłabym sobie wyobrazić bólu kopniaka w sam środek serca, a niestety musiałam się z nim zmierzyć. Teraz kiedy słońce dosłownie puka mi na tarasie do okna, czuję obecność czegoś lub kogoś z zewnątrz, jakby znak, że to wszystko  na pewno jest stworzone, a nie jest twierdzą naukowcy wynikiem ewolucji. Łzy szczęścia cisną się w oko jak patrzę na ten sam, a inny uśmiech ludzi, jakby słońce wygładzało wszystkie zmarszczki…

Nie wiem jak opisać szczęście, ale wiąże się z zapachem wiosny- o tak.

tulipan. Tuli on mnie.

 

nasz Fingus

Patrzymy oboje za siebie i mój Stary też nie może się nadziwić, że ten rok nam tak śmignął. Rok temu taki widok spadł nam z nieba, taki ciężar emocjonalny i takie błogosławieńtwo, że trudno zmieścić to w głowie. Pamiętam jak cieszyliśmy się na naszego Fingusa- jak dzieci! Dosłownie każdym ruchem zachwycaliśmy się po trzy razy…cztery lata temu.

A tu raptem pojawia się nowy człowiek na pokładzie i jest nas czwórka i jest to już taki zastrzyk endorfin, że wiosna dosłownie buzuje w żyłach. Życie potrafi być i jest piękne, choć jeszcze nie czuję się odbudowana w pełni. Tęsknota woła przeszłość, a ta z kolei kryje w sobie bardzo różne ludzkie emocje. Ludzkie serce ma tendencję do przywiązywania się, jak ten mój Fingusik do swojego pana. A zmiany są nieuchronne. Z tym wciąż walczę w życiu, z pogodzeniem się, że na pewne sprawy nikt z nas żyjących wpływu nie ma. Na szczęście człowieczy twardy dysk oraz płyta główna czyli pamięć nigdy się nie spalą. Obrazy są i pozostaną w nas na zawsze. Możemy je odtwarzać, przywoływać. Nasz Lilipucik przyszedł by nas ratować w smutku, wnosząc życie w czystej postaci.

Liliputek, wzór beztroski, nasz dzisiejszy solenizant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niech ta wiosna obudzi radość w nas oddychających dobrocią, radość z prostych rzeczy i tych najdrobniejszych. Wiosno, daj się poczuć wszystkim na Twojej ziemi.

Author

Write A Comment